Szafy metalowe – industrialny wystrój biura

Odpowiednio wyposażone biuro nie tylko ułatwia codzienną organizację, wygania chaos z przestrzeni biurowej i pozwala wszystkim pracownikom doskonale się odnaleźć, ale również ułatwia segregację najważniejszych dokumentów. Dobrze dobrane do potrzeb firmy meble biurowe i szafy metalowe stanowią połowę sukcesu – druga połowa to ciężka praca.

Stylowe szafy metalowe na dokumenty

Szafy metalowe oferowane przez większość firm zajmujących się wyposażaniem biur i urzędów w konkretne meble biurowe nie wszystkim odpowiadają pod względem estetycznym. Nie każde biuro musi wyglądać jak pokój w urzędzie, do którego wchodzą petenci i załatwiają swoje sprawy. Meble metalowe to ciekawy wybór dla pracowni architektonicznych, agencji marketingowych czy wszystkich tych firm, które pragną, aby przestrzeń dookoła nich nie tylko zapraszała do pracy, ale również inspirowała.

Nutka inspiracji

Ze zwykłej szafy metalowej zamykanej na klucz można wyczarować zupełnie nieoczekiwany, wygodny i użyteczny mebel, który dodatkowo idealnie ozdobi całe biurowe wnętrze i przyciągnie uwagę. Takie szafy są bardzo odporne, charakteryzują się dużą wytrzymałością i można w nich swobodnie stawiać całe stosy dokumentów i segregatorów, ponieważ wytrzymują duże obciążenie. Należy tylko upewnić się przed zakupem, czy aby na pewno są odporne na rdzę i czy zostały zabezpieczone odpowiednimi lakierami antykorozyjnymi. Do wyboru jest naprawdę dużo szaf metalowych: mogą być tradycyjne, przesuwane lub rozsuwane w formie harmonijki. Ich dużą zaletą jest fakt, że można zamknąć je na klucz chowając w nich najważniejsze dokumenty firmowe, lub poufne dane kadrowe.

Szafy metalowe na wymiar

W momencie, kiedy dysponujemy dość nieustawną i niestandardową powierzchnią, aby idealnie wykorzystać całą przestrzeń dobrze jest zamówić meble metalowe na wymiar. Wówczas każdy kąt zostanie wykorzystany, nie będzie bezsensownych przerw i wszystkie meble będą funkcjonalne. Całość biura będzie idealnie dostosowana do potrzeb pracowników i będzie sprzyjała uporządkowanej i kreatywnej pracy. Takie meble na wymiar oferuje wiele różnych firm, które bez problemu sporządzą projekt całej zabudowy według podanych wskazówek, a następnie po akceptacji osób decyzyjnych wdrożą projekt w życie.

Meble metalowe industrialne

Wiele pracowni architektonicznych dba o to, aby przestrzeń w której pracują nie tylko zachęcała do kreatywnego tworzenia, ale była po prostu piękna i stylowa. Miłośnicy industrialnego wystroju chętnie stosują meble metalowe w dość ostrych kolorach, które doskonale przyciągają uwagę na tle białej czy szarej ściany. Stylizowane na industrialne meble metalowe doskonale zdają egzamin nie tylko jeśli chodzi o wystrój wnętrza, ale również funkcjonalność. Bez problemu na metalowych półkach można przechowywać dokumenty, segregatory z projektami czy biurowe materiały eksploatacyjne.

Nuda? Zapomnij o nudzie

Biurowe wnętrze nie musi być nudne – odrobina dobrego smaku i koloru świetnie motywuje do działania oraz tworzy niepowtarzalną atmosferę pracy. Ponadto meble wykonane z metalu, a stylizowane na industrialne, przecierane i celowo postarzane mogą być również bardzo praktyczne. Takie ciekawe okazy doskonale sprawdzą się nie tylko w open space czy gabinetach poszczególnych pracowników – można je z powodzeniem ustawić w sali konferencyjnej czy innych salkach przeznaczonych na spotkania z klientami. W ten sposób klienci już od wejścia będą wiedzieć, że w tym biurze pracują osoby, które cenią doskonały, niebanalny i oryginalny styl. Wszystko oczywiście zależy od wystroju danego pomieszczenia oraz całego biura, jednak zawsze warto inwestować w produkty wysokiej jakości, które nie dość, że są bardzo funkcjonalne i świetnie porządkują przestrzeń, to jeszcze doskonale się prezentują.

Małe podsumowanie

Meble metalowe powinny znaleźć się w każdym biurze. Można je zakupić w wersji bardzo klasycznej lub bardziej ekstrawaganckiej – wszystko zależy od naszego gustu, indywidualnych preferencji oraz wystroju całego biura. Bez względu na to, na jaki styl mebla się zdecydujemy należy wybrać taki model, który będzie dla nas najbardziej praktyczny i świetnie pomieści wszystkie biurowe dokumenty.